گروه سایت سازی

 

تماس با گروه سایت سازی

دامنه و هاست چیست ؟ - ثبت دامنه

دامنه چیست ؟
دامنه يا دامين، آدرس وب سایت شما می باشد که از دو قسمت نام و پسوند تشکیل شده است. پسوندهای بین الملی رایج براي ثبت دامنه، عبارتند از : org, net, com که دارای مصارف عمومی می باشند و هر یک به ترتیب معرف سایتهای تجاری (Commercial) ، شبکه (Network) و سازمانی یا غیر انتفاعی (Organization) می باشند. همچنين يك پسوند ديگر كه بسيار مورد استفاده است پسوند ملي هر كشور است. مثلا سايت هائي كه متعلق به كشور ايران هستند با پسوند ir و سايتهاي متعلق به كشور روسيه با پسوند ru و ... ثبت خواهند شد. در ثبت دامنه ها هیچ محدودیتی وجود ندارد ولی نامها با توجه به اينكه چه كسي زودتر براي ثبت آن نام اقدام كرده باشد، ثبت می شوند.
اين نامها براي مدت يك سال در اختيار شما هستند و شما مي توانيد هر ساله آن را تمديد نمائيد يا از همان ابتدا آدرس را به مدت چند سال رزرو نمائيد.

همین الان یک دامنه به نام خودتان ثبت کنید

 Sub Domain چيست؟

نامي است که قبل از نام اصلي Domain قرار مي گيرد و با نقطه از آن جدا مي شود. به عنوان مثال sitesazi.com يک Domain است و demo.sitesazi.com يک Sub Domain است.

 

هاستينگ چيست؟
هاستينگ در واقع ميزباني سايت شما در فضای اینترنت است و سايت شما از فضاي هاستينگي كه از آن خريداري كرده ايد استفاده مي كند.

 

مقالات مرتبط :

قوانین ثبت دامنه

چرخه حیات دامنه

دامنه چیست؟

هاست چیست؟

سرور چیست؟

 

 

برچسب های مطب

دامنه چیست؟ , دامنه , ثبت دامنه , دامین چیست , دامنه و هاست چیست , هاست چیست , هاستینگ , جستجوی دامنه

  دامین و هاست چیست؟،طراحی سایت حرفه ای،طراحی سایت