گروه سایت سازی

 

تماس با گروه سایت سازی

معرفی برخی از اصطلاحات اینترنتی

 

تخصص ما

،طراحی سایت حرفه ای ، طراحی سایت داینامیک ، طراحی سایت استاتیک ، طراحی سایت فلش ، طراحی صفحات وب ، سئو حرفه ای,سئوی حرفه ای، طراحی پرتال(پورتال) ،وب هاستینگ،میزبانی وب،ثبت دامنه، طراحی فروشگاه اینترنتی ، تبلیغات گوگل و بهینه سازی سایت است.

معرفی برخی از اصطلاحات اینترنتی

معرفی و آشنایی با برخی از اصطلاحات اینترنتی
صفحه وب :یک صفحه ساده وب سایت هر چیزی که در پنجره مرورگرتان میبینید.

مرورگر، مرورگر وب: نرم افزاری در رایانه شما که اجازه می دهد تا صفحات وب را ببینید. معمولترین مرورگرهای وب عبارتند از اینترنت اکسپلورر، گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا، سافاری و ...

Web Site :

تعدادی از صفحات وب که با یکدیگرارتباط دارند و معمولا ظاهر مشابهی دارند وبه یک موضوع مرتبط می شوند.

home page : رساله مقدماتی یا صفحه خوش آمد گویی برای یک وب سایت را گویند home page شخصی یک نفر یک صفحه وب است که خود او را توصیف می کند.

Link , Hot link , Hyper link:  یک قسمت از یک صفحه از صفحات وب که با کلیک کردن بر روی آن می توان به قسمت های دیگری رفت .

لینکها معمولا با رنگهای متفاوت از متن اصلی شناخته می شوند.

Broken link :  یک لینک که شما را به صفحه ای آدرس می دهد که در گذشته وجود داشته ولی اکنون وجود ندارد واگر شما بر روی آن کلیک کنید آنچه در برابر شما ظاهر خواهد شد صفحه ای است که در آن پیغام page not found (صفحه پیدا نشد ) یا page can not display ( صفحه قابل نمایش نیست ) یا Error 404 (خطای 404 ) وجود دارد.

Hyper text :  متنی که می تواند شامل لینکهایی باشد.

HTML :  این زبانی است که تمامی صفحات وب بر اساس آن نوشته شده اند.

URL :  این آدرس یک صفحه وب است برای مثال آدرس طراحی وب سایت ، طراحی سایت و....که  در زیر آمده است :

http://www.sitesazi.com


Cyber space :  یک دنیای مجازی در اینترنت است.

Post :  وقتی که شما به یک بحث و نظرخواهی عمومی پیغام میفرستید شما در حال عمل posting هستید. کلمه post  می تواند به عنوان یک فعل بکار رود .( I posted a message ) یا به صورت اسم ( that was a nice post )

FAQ :  مخفف کلمات « Frequently Asked Question » است. که بر اساس سئوالات تکراری که افراد تازه کار یکی پس از دیگری از افراد با تجربه تر در بحثهای on line می پرسند شکل گرفته است. حرفه ای هایی که از پاسخ دادن به سئوالات تکراری خسته شده اند شروع به نوشتن لیستی از سئوالات مکرر پرسیده شده و جوابهایشان کردند بنابراین کاربران جدید به آنها مراجعه می کنند.

اکنون FAQ توسعه یافته و عمومی تر طراحی شده و می توان از آنها برای آشنایی با یک موضوع خاص استفاده کرد.

Download : به معنی انتقال یک فایل از یک کامپیوتر دور از کامپیوتر شما به کامپیوترتان است.از نظر فنی هر بار که شما یک صفحه وب را روی صفحه مانیتور خود نگاه میکنید آن را Download میکنید. (و شامل همه اجزای آن صفحه وب از قبیل عکس ها و آنچه که در بر می گیرد میشود. )

تگ های مطلب:

معرفی برخی از اصطلاحات اینترنتی،اصطلاحات اینترنتی

طراحی سایت،طراحی سایت حرفه ای،طراحی فروشگاه اینترنتی،سئو