گروه سایت سازی

 

تماس با گروه سایت سازی

آیا میدانستید گوگل چه چیزهایی را مجازات میکند ؟

 

تخصص ما

،طراحی سایت حرفه ای ، طراحی سایت داینامیک ، طراحی سایت استاتیک ، طراحی سایت فلش ، طراحی صفحات وب ، سئو حرفه ای,سئوی حرفه ای، طراحی پرتال(پورتال) ،وب هاستینگ،میزبانی وب،ثبت دامنه، طراحی فروشگاه اینترنتی ، تبلیغات گوگل و بهینه سازی سایت است.

در جهانی ایده آل تمامی صفحات وب سایت می بایست محتوای مطالب مفید و مورد نیاز کاربران باشند که نیاز کاربر را ارضاء نماید. متاسفانه روش های سیاهی برای بالا بردن رنک صفحات سایت در موتورهای جستجو وجود دارد. زمانی که صفحات وب سایت را طراحی می نمایید تک تک  صفحات سایت را با کیفیت بالا و برای موضوع مورد نظر صفحه طراحی نمایید. در صورتی که این کار را به درستی انجام دهید کاربران خود را به صفحه ای هدایت نموده اید که به آن نیاز خواهند داشت.

پس چه زمانی با گوگل دچار مشکل می شویم ؟
مواردی که دچار مجازات های گوگل می شویم ؟


1- محتوای تکراری، محتوای اسپمی   Duplicate, Spam Content
گوگل به دو صفحه وب سایت با محتوای تکراری علاقه ای ندارد و به خصوص زمانی که محتوا از سایت دیگری کپی شده و یا اینکه محتوا اسپمی باشد. در صورتی که وب سایت شما دارای صفحات با محتوای برابر می باشد از تگ  rel=”canonical” در صفحات کپی صفحه اصلی استفاده نمایید و آن را به صفحه اصلی لینک دهید.این مورد به گوگل نسخه اصلی مطلب را نمایش می دهد.

2- استفاده بسیار از کلمات کلیدی Keyword Stuffing
هرگز در صفحات سایت خود از کلمات کلیدی غیر مرتبط استفاده نکنید  و همچنین از تکرار یک کلمه کلیدی بیش از حد طبیعی خودداری  نمایید  زیرا انجام این موارد سایت را مشمول مجازات های گوگل خواهد نمود.

3- خرید لینک Link Schemes
از خرید لینک در سایت های دیگر و بخصوص سایت هایی که نمی دانید موضوع آن ها چه هستند خودداری نمایید. زیرا همین کار باعث مجازات شدن در گوگل می شود. برای آنکه صفحات سایت مناسب سئو داشته باشد بهتر است لینک مطلب خود را در سایت های و صفحات مرتبط قرار دهید.

4- نمایش محتوای مختلف برای موتور جستجو و کاربرCloaking
همیشه محتوای یکسانی را به کاربر و موتور جستجو نمایش دهید. هرگز مطالب خود را در سایت مخفی ننمایید. این مورد حتی باعث خارج شدن سایت از نتیجه های جستجوی گوگل می شود.

لود سنگین صفحات
از دلایلی که باعث جریمه شدن شما توسط گوگل می شود پایین بودن سرعت صفحات وب سایت که فقط باعث آزار کاربران نخواهد شد بلکه در صورتی که سایت شما به صورت طبیعی و با سرعت مناسب لود نشود ممکن است گوگل شما را جریمه نماید. صفحات سایت خود را در موبایل و کامپیوتر بررسی نمایید تا سرعت مناسبی داشته باشند. در صورت نیاز می توانید از سرعت سنج گوگل استفاده نمایید و این ابزار مشکلات وب سایت شما را مشخص می نماید.

بهترین روش، کیفیت محتوا
موارد دیگری از مجازات های گوگل وجود دارند که در این مقاله به آنها پرداخت نشده. در صورتی که در سایت خود مطالب مفید و مورد نیاز مرتبط با کاربران و مشتریان خود را ایجاد نمایید گوگل رتبه سایت شما را بالا می برد، پس بنابراین بهترین روش برای گرفتن رنکینگ در موتورهای جستجو ایجاد مطالب با کیفیت و مناسب  در وب سایت است.همیشه قانون گوگل را در نظر داشته باشید که تمرکز اصلی آن بر ارائه محتوای مفید به کاربران در زمینه  جستجو انجام شده توسط آنان می باشد. تمام روش هایی که از این کار گوگل جلوگیری نماید منجر به مجازات های و جریمه های گوگل خواهد شد.

 اشتباه در طراحی صفحات وب سایت

 1. استفاده از فریم جدا کردن صفحه با استفاده از فریم باعث گیج شدن کاربران می گردد. همینطور کاربر نمی تواند صفحه ای را که در داخل آن می باشد بوکمارک نماید. آدرس صفحات مشخص نیست و مهمتر اینکه موتورهای جستجو سایت هایی که توسط فریم طراحی می شوند را به خوبی جستجو نمی نمایند.

 2. جهت جذب مخاطب بیشتر در سایت خود از آخرین تکنولوژی ها استفاده ننمایید. بهتر است در سایت خود مطالب خوب و مفیدی  قرار دهید و پشتیبانی خوبی به مشتریان خود ارائه نمایید. استفاده از آخرین تکنولوژی ها باعث  این می شود که برخی از کاربران سایت شما نتوانند وب سایت شما را به خوبی رویت نمایند زیرا سیستم آنها از تکنولوژی جدید پشتیبانی نمی نماید پس بهتر است طراحی خود را با استفاده از تکنولوژی های مرسوم و متداول انجام دهید که در اکثر سیستم ها  پشتیبانی می شود.

 3. استفاده از متن های چرخشی، حرکت کننده و انیمیشن ها هرگز از المان هایی در صفحه استفاده ننمایید که به صورت متداول در حال تغییر و حرکت هستند. اینگونه حرکات تاثیر نا مطلوبی بر بازدید کننده از سایت می گذارد. بهتر است تا حد امکان  مطالب وب سایت خود را به حالت ثابت ارائه نمایید تا کاربر بتواند مطالب را به راحتی بخواند.

4. بهتر است آدرس دهی صفحات سایت شما کوتاه و قابل فهم برای کاربر باشد تا کاربر براحتی و با دانستن موضوع مطلب بتواند به مطلب مورد نظر خود در سایت شما مراجعه نماید. در آدرس دهی صفحه سایت خود این دو نکته را همیشه مد نظر قرار دهید: کوتاه بودن آدرس و قابل درک بودن ادرس

 5. دقت نمایید تمام صفحات سایت شما لینکی به صفحه اصلی وب سایت شما می بایست داشته باشد زیرا ممکن است کاربری توسط موتورهای جستجو وارد سایت شده شده باشد و یا از طریق لینک در سایت های دیگر با قرار داده لینک صفحه اصلی در صفحات داخلی کاربر می تواند از تمامی موضوعات سایت شما آگاهی یابد.

6. سعی نمایید صغحات بلند سایت خود را به صفحات کوچکتر تقسیم نمایید زیرا صفحات خیلی بلند 1- دیرتر لود می شوند-2. صفحات خیلی بلند برای کاربران صفحات جذابی نیستند. همیشه سعی کنید صفحات بلند وب سایت خود را به چندین صفحه تقسیم نمایید البته در انجام اینکار دقت لازم را داشته باشید تا دچار عناوین و صفحات کپی نباشید.

 7. همیشه سعی نماید اطلاعات سایت خود را در ساختاری بهینه به کاربران ارائه نمایید تا کاربران در فهم سایت شما مشکلی نداشته باشند. سعی نمایید در وب سایت خود یک نقشه سایت داشته باشید تا ساختار و شاخه بندی اطلاعاتی در سایت شما مشخص باشد.

8. سعی نمایید در ایجاد لینک در سایت خود از رنگ های معمول و استانداردبه طور مثال  آبی، قرمز و رنگ هایی استفاده نمایید که به طور معمول برای لینک استفاده می شود.

9. سعی نمایید صفحات سایت خود را با اطلاعات بروز و جدید تکمیل نمایید. تا حد امکان از اطلاعات قدیمی و اطلاعاتی که دیگر کاربردی ندارند استفاده ننمایید. استفاده از اطلاعات بروز باعث می شود کاربران بیشتری جذب سایت شما شود. پس برای ایجاد اطلاعات جدید در سایت خود مسئولی را برگزینید تا از اطلاعات بروز برای وب سایت شما استفاده نماید

10. سعی نمایید حجم صفحات را پایین نگه دارید تا سایت شما زودتر از 10 ثانیه لود شود. اکثر کاربران صفحاتی که لود آنها زیاد طول میکشد را می بندند و بدین طریق شما کاربر از دست می دهید. سرعت بالای سایت اثر بسیار مهمی در تعداد بازدید کننده بالای سایت دارد. پس همیشه دقت نمایید سایت خود را با بالا ترین سرعت طراحی نمایید و از بکار بردن گرافیک های سنگین حدالمکان اجتناب نمایید.

تگ های مطلب:

 آیا میدانستید گوگل چه چیزهایی را مجازات میکند ، مواردی که دچار مجازات های گوگل می شویم ، پس چه زمانی با گوگل دچار مشکل می شویم.

 

 

 

طراحی سایت،طراحی سایت حرفه ای،طراحی فروشگاه اینترنتی،سئو