گروه سایت سازی

 

تماس با گروه سایت سازی

آیا مرورگرها باعث از بین رفتن وب سایت شما می شوند؟

 

تخصص ما

،طراحی سایت حرفه ای ، طراحی سایت داینامیک ، طراحی سایت استاتیک ، طراحی سایت فلش ، طراحی صفحات وب ، سئو حرفه ای,سئوی حرفه ای، طراحی پرتال(پورتال) ،وب هاستینگ،میزبانی وب،ثبت دامنه، طراحی فروشگاه اینترنتی ، تبلیغات گوگل و بهینه سازی سایت است.

آیا مرورگرها باعث از بین رفتن وب سایت شما می شوند؟

 

در واقع مرورگرهای اینترنت نوعی دستگاه ترجمه به حساب می آیند؛ گاهی کدهای HTML بد قیافه را به صفحه ای تبدیل می کنند که برای بازدیدکنندگان و کاربران قابل درک باشد.

اما این پیغام در سایت شما به چه صورت ترجمه می شود؟

Wal-Mart مرتکب اشتباهی شده است که به دلیل وجود ترکیبی از متن و لینک های بد شکل، کاربران مرورگر فایرفاکس را مسدود کرده است. در اینجا چند نکته برای راهنمایی شما و قرار گرفتن در مسیر صحیح طراحی وب سایت ارائه شده است.

- مرورگرها

شاید نوع مرورگرهایی که کدهایی HTML را ترجمه و تبدیل می کنند عمده ترین تاثیر را در طراحی سایت شما خواهند گذاشت. با توجه به نوع سیستم عاملی که شما از آن استفاده می کنید، میزبان برای مرورگرها وجود دارد.

 در ژانویه سال 2007 سیستم آمارگیری W3Schools نشان داد که محبوب ترین مرورگرها، اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس به ترتیب 6/58 و 31 درصد از بازار را تصرف کرده اند.

مرورگرهای دیگر که دارای قابلیت های برجسته ای دارند شامل  Mozilla،Safari و Opera  می باشند. در حالی که کنسرسیوم شبکه جهانی وب استانداردها و معیارهای رسمی Html را منتشر کرده است اما فضای قابل توجهی برای تفسیر این قوانین وجود دارد.

علاوه براین برخی از مرورگرها ممکن است استانداردهای "Cutting edge" HTML را پشتیبانی نمایند در حالی که مرورگرهای دیگر ممکن است این برتری را نداشته باشند.

این تفاوت ها می تواند تاثیر چشم گیری در چگونگی نمایش صفحات وب داشته باشد؛ برای مثال می توانید به صفحهء دانلود ویدئوهای Wal-mart در فایرفاکس را بررسی کنید. بهترین روش برای به حداقل رساندن این مشکلات توجه به میزان سازگاری مرورگر در هنگام طراحی سایت و پیاده سازی وب سایت تان می باشد.

از استفاده از پسوندهای HTMLاجتناب نمایید و مراقب تگ های Cutting-edge HTML که ممکن است هنوز توسط همه مرورگرها پشتیبانی نشود نیز باشید.

آیا مرورگرها باعث از بین رفتن وب سایت شما می شوند؟

 
- سیستم عامل ها

بیشترافراد فقط یک سیستم عامل بر روی رایانه خود اجرا می کنند که اغلب تنها فرمتی است که افراد با آن آشنایی دارند. این امر می تواند اثبات یک اشتباه مهلک در طراحی سایت باشد، همانطور که مرورگرهای مشابه بر روی سیستم عامل های مختلف یک صفحه از سایت را به گونه های متفاوتی نشان خواهد داد. برخی از این تفاوتها عبارتند از :

  • نوع فونت

 در هنگام تنظیم کردن ظاهر فونت هنگام طراحی وب سایت، آگاه باشید که در سیستم های عامل مختلف ممکن است همیشه فونت مورد نظر و در دسترس نباشد. پس ایدهء خوبی است که برای اطمینان از نوع نمایش صفحات وب خود چندین فونت مختلف قرار دهید تا آنچه در نظر دارید به نمایش درآید.

  • سایز فونت

 سیستم عامل های مکینتاش به طور معمول فونت ها را در اندازه پیکسل های کوچکتر در کامپیوتر ارائه می کنند. یکی از راه ها برای اجتناب از این مشکل، استفاده از Cascading style sheets یا شیوه نامه های آبشاری به جای استفاده از تگ فونت می باشد که استفاده از خلاصه ای از آن اندازهء فونت را تعریف می نماید.

  • اینترنت اکسپلورر

نسخهء اینترنت اکسپلورر در سیستم Mac برای توسعه دهندگان ارائه شده، بنابراین تا حد زیادی از نسخه های مختلف در PC های مختلف وجود دارد.  بسیار مهم است که هنگام طراحی سایت آن را در IE با هر دو نوع سیستم عامل بررسی نمایید.

- سایز های مختلف  Screen

یکی دیگر از عمده عوامل موثر در ظاهر سایت شما، وضوح صفحه نمایش Screen resolution  کاربران و مشتریان می باشد. با توجه به آمار W3Schools شایع ترین اندازه صفحه نمایش 768×1024 که میزان استفاده از این سایز 58٪ می باشد و البته این تعداد دارای نوسان نیز می باشد.

بدون استفاده از جدول تعریف شده، بخشی از وب سایت شما ممکن است کشیده ترشده و یا برای تصاویر موجود در وب سایت تان مشکل ایجاد نموده و به قالب بندی آن آسیب بزند. بهتر است طراحی وب سایت خود را طوری انجام دهید که 800 پیکسل و یا کمتر داشته باشد و سعی کنید تمامی مطالب و محتوای سایت خود را مانند یک جدول بزرگ تک ستونی درآورده و با بیشترین صفحهء نمایش و وضوح زیاد آن را بررسی نمایید.

ممکن است بسیاری از شما به سیستم عامل های مختلف و یا مرورگرهای متفاوت دسترسی نداشته باشید.

 

یکی از بهترین خدمات آنلاین در وب سایت Browsershots.org  است، که تصاویری از صفحه سایت شما را در مرورگرهای مختلف و سیستم عامل های متفاوت نمایش میدهد.

این خدمات open source و رایگان است، بنابراین برای بهبود طراحی سایت خود می توانید از آن بهره مند شوید.

آیا مرورگرها باعث از بین رفتن وب سایت شما می شوند؟، مرورگرها و طراحی سایت

طراحی سایت،طراحی سایت حرفه ای،طراحی فروشگاه اینترنتی،سئو