گروه سایت سازی

 

تماس با گروه سایت سازی

تحول دنیای وب

 

تخصص ما

،طراحی سایت حرفه ای ، طراحی سایت داینامیک ، طراحی سایت استاتیک ، طراحی سایت فلش ، طراحی صفحات وب ، سئو حرفه ای,سئوی حرفه ای، طراحی پرتال(پورتال) ،وب هاستینگ،میزبانی وب،ثبت دامنه، طراحی فروشگاه اینترنتی ، تبلیغات گوگل و بهینه سازی سایت است.

شما به عنوان یک شرکت مانند شرکت طراحی سایت یا یک فردی که طراحی وب سایت انجام می دهد و یا غیره، نیاز دارید تا شرکت ها و افراد دیگر براحتی با شما آشنا شوند، ولی این امر در دنیای اینترنت و وب چگونه اتفاق می‌افتد؟

 
داده ها و اطلاعات شما در یکسری صفحات که لزوما معرف شما است، قرار می‌گیرد و دیگران از طریق اینترنت و یافتن شما می‌توانند براحتی به آنها دسترسی پیدا کنند.

 
بعد از پیشرفت و گسترش‌ شبکه پروتکل‌های آن مانندTCP/IP ـ که سنگ بنای وب سایت امروزی است ـ پروتکل‌های دیگری برای تولید محتوا و دسترسی دیگران به شبکه طراحی و توسعه داده شد که HTTP را سنگ بنای اینترنتی می‌دانند که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنید. ‌ اما همان‌طور که از نام (HTTP (Hyper Text Transfer Protocol پروتکل برای انتقال ابرمتن‌ها استفاده می‌شود، این انتقال ابرمتنی قرار است ساختار شبکه اینترنت را بپوشاند و به صورت چندخطی باشد (یا حتی صفحه‌ای) یا برقراری ارتباطی بین نود‌های یک شبکه قرار بگیرد.

 
یکی از محتویاتی که در HTTP استفاده می‌شود HTML یا زبان نشانه‌گذاری ابرمتن‌هاست، منظور از ابرمتن چیست؟

قبلا متون در سیستم رایانه به صورت متن‌های خام و بدون هیچ ساختار خاصی وجود داشت که به آنها اصطلاحا Plain Text گفته می‌شد (یا Raw Text متن خام)، پس نیاز بود که این متون یک ساختار پیچیده‌تری داشته باشند تا بیینده ها تمام آن را بخوانند. زیبایی متون و ساختارمند بودن آن اصلی ترین نکته در تولید متون است، یعنی کاربران بتوانند چیزی را که قبل از این در مجلات و روزنامه‌ها می‌دید، در دنیای رایانه نیز ببیند.

HTML  تمام احتیاجات برای تولید این متن ها را برآورده می‌کرد، اما این اطلاعات باید به‌گونه‌ای در رایانه نمایش داده می‌شد. بعد از این بود که بحث مرورگر‌های اینترنتی و اینکه کدام مرورگر مناسب تر است؟ مطرح شد. مرورگرها برنامه‌ای هستند که توانایی دسترسی به وب سایت‌ها را از طریق پروتکل HTTP  دارند و می‌توانند متون HTML را بدرستی و با ظاهری خوب و مورد پسند به نمایش درآورند.

اما ساختار متون HTML به چه صورت است؟ همان‌طور که از اسم آن برمی‌آید یک زبان نشانه‌گذاری است؛ یعنی شما بخش‌هایی از متون خود را باید نشانه‌گذاری کنید تا بتوانید براحتی به آن دسترسی داشته باشید؛ اما این نشانه‌گذاری چگونه انجام می‌گیرد؟
 
شما با برچسب های تعیین شده که در ساختار HTML‌ تعریف شده‌ است، متون خود را نشانه‌گذاری می‌کنید تا هنگام نمایش، براحتی نشان داده شوند.

برچسب‌ها به چه صورت هستند؟
 
برچسب‌ها یا تگ های مطلب یک ساختار کلی دارند به صورت.«tag [attributes]»content«/tag»  در بخش attributes شما یکسری مشخصات برای برچسب خود تعیین می‌کنید؛ برای مثال «a»«/a» یک anchor برای صفحه شما به‌وجود می‌آورد که شما بویسله آن می‌توانید به صفحات وب موردنظر یا یک صفحه دیگر بروید، این تگ ها یک صفت به نام href دارند که مشخص می‌کند این برچسب قرار است شما را به کجا ببرد و متن به کاربران نمایش داده شود.

 این متون هنوز به ایده‌آل نرسیده‌ و فقط یک متن خام است. اینجاست که  CSS کمک می کند و این متن خام بدون ظاهر را به یک متن با ساختاری زیبا تبدیل می‌کند، طوری که شما به عنوان کاربر و مخاطب بتوانید ساعت‌ها وقت بگذارید و از خواندن متون لذت ببرید.

   
CSS  چیست؟

 CSS  یا Cascade Style Sheet همان‌طور که از اسمش پیداست یک استایل است که صورت آبشاری را به یک صفحه اختصاص می‌دهد.

در CSS دست شما باز است و براحتی می‌توانید در طراحی وب سایت  یک متن خام با ظاهری ساده را به یک متن قوی با ظاهری خوب تبدیل کنید.

تگ های مطلب

تحول دنیای وب،دنیای وب و طراحی سایت،دنیای وب و شبکه

طراحی سایت،طراحی سایت حرفه ای،طراحی فروشگاه اینترنتی،سئو