گروه سایت سازی

 

تماس با گروه سایت سازی

وب 2.0 چیست؟

 

تخصص ما

،طراحی سایت حرفه ای ، طراحی سایت داینامیک ، طراحی سایت استاتیک ، طراحی سایت فلش ، طراحی صفحات وب ، سئو حرفه ای,سئوی حرفه ای، طراحی پرتال(پورتال) ،وب هاستینگ،میزبانی وب،ثبت دامنه، طراحی فروشگاه اینترنتی ، تبلیغات گوگل و بهینه سازی سایت است.

وب 2.0 چیست؟وب 2.0 سیر تحول و تغییرات در دنیای مجازی و وب است که میتواند در آینده دستخوش تغییرات جدیدتر شود. گوگل و وب سایت ویکی پدیا می توانند مثال های خوبی برای شناسایی بهتر وب 2.0 باشند در این سایت ها کاربران فقط به محتوای ایجاد شده توسط مدیران و دیگر کاربران اینترنت دسترسی ندارند، بلکه خودشان نیز میتوانند در تولید محتوا نقش داشته باشندو اطلاعات خود را در معرض دید و استفاده دیگر کاربران قرار دهند.

وب2.0 همچنین از ساختار مناسب تری بهره می برد، و کاربران در وب سایت های وب 2.0 می توانند تنها با  چند کلیک به مقصد مورد نظر خود برسند، دکمه های کاربری و هدایت کننده در وب سایت های وب 2.0 نقش مهمی بر عهده دارند.گروه سایت سازی وب سایت هايي را براي شما طراحي ميكند که در عین سادگی بسیار جذاب هستند و کاربران در این وب سایت ها با مطالب و تصاویر درهم و نامتوازن برخورد نمی کنند، وب سایت های وب 2 که گروه سایت سازی پیاده سازی می کند به صورت بسیار شفافی طراحی و کد نویسی می شوند و بارگذاری آنها زمانی کمی را به خود اختصاص می دهد.
گروه سایت سازی اینگونه سایتها را بسیار بهینه کد نویسی کرده به گونه ای که روبات گوگل به راحتی می تواند اطلاعات و لینکهای آنها را بخوانند و با بروز رسانی هر روزه وب سایت همواره اطلاعات آن روی موتورهای جستجو بروز شود. کاربران در این وب سایت ها نقش مهمی را بر عهده دارند و باعث پیشرفت وب سایت مورد نظر می شوند بنابراین افزایش ترافیک این وب سایتها یک از وظایف اصلی ما می باشد
.


"وب ۲" پدیده‌ای است که در چگونگی استفاده از فناوری و طراحی وب سایت‌ها در اینترنت رایج شده است. وب سایت‌ها یا امکانات وخدمات اینترنتی که امکان انتقال مطالب را بین کاربران و افراد فراهم می‌کنند، یا به آنها اجازه تولید یا ویرایش در اطلاعات را می‌دهند، معمولا " وب ۲ " گفته می شود.

با توسعه اینترنت دیگر کاربران تنها به خواندن مطالب و داده ها بسنده نمی کردند و به نوشتن و تبادل اطلاعات با کاربران مختلف نیز علاقه مند بودن و بدین ترتیب مبحث وب2 در اینترنت و طراحی وب سایت مطرح شد.

وب دویی به چه سایت هایی گفته می شود؟

وب سایت های وب2 ویژگیهایی دارند و سایت هایی که دارای این ویژگی ها باشند جزو سایتهای وب دویی هستند.

به مقایسه وب سایت های وب 1 و وب2 و بررسی ویژگی های وب 2 می پردازیم:

1. نت‌اسكیپ نماد یک وب سایت وب1 می باشد. در مقابل گوگل نماد شاخص وب2 است. نت‌اسکیپ با دادن یک نرم‌افزار مرورگرتصمیم داشت مقدمات فروش محصولات مربوط به سرورهای پربها را فراهم نماید. ولی شرکت گوگل روی برنامه‌های تحت وب فعالیت می‌کرد. گوگل یک پایگاه داده تخصصی است. محصولات این شرکت به صورت بسته‌های نرم افزاری فروخته نمی‌شوند ،بلکه به صورت سرویس‌های آنلاین هستند، که افراد به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به آن پول می‌دهند.

2. تقاوت سایت Double Click و Google Ad Sense : سایت Double Click بر این عقیده بود که آگهی‌دهندگان صاحب اختیارند نه بازدیدکنندگان، درحالی که وب سایت گوگل نظر بازدیدکنندگان برایش مهمتر بود. در وب سایت گوگل به جای استفاده از تبلیغات بنری از تبلیغات متنی که ساده تر و قابل فهم تر است استفاده می کند. در مقابل سایت Double Click  از تبلیغات بنری و آگهی‌هایPop-up  که از دید بازدیدکنندگان آزاردهنده هستند استفاده می کرد.

3. در وب1، سایت ها دایرکتوری هایی را که پدید می آوردند براساس نظر و سلیقه تعداد محدود مسئول بود در مقابل در وب 2.0 سایتها دایرکتوری های را با نظر کاربران خود گردآوری می کنند به عبارتی محیطی را فراهم کرده اند که کاربران بتوانند خود دایرکتوری هایی را اضافه نمایند. معروف ترین وب سایت در این زمینه ویکی پدیا می باشد که همه کاربرانش را نویسنده بزرگترین دانش نامه آنلاین جهان کرده است.

4.وبلاگ ها نیز یکی دیگر از سایت هایی هستند که از وب2 استفاده می کنند.

RSS .5 و Feed :وسیله‌ای برای انتشار راحت و همزمان اطلاعات می باشند. بوسیله آن کاربران می‌توانند به جای مشاهده و مراجعه ساده به صفحات وب ، مشترک آنها شوند و با به روز‌رسانی یک صفحه، از آخرین تغییرات آن با خبرشوند.

6. در وب2 ، دیگر محدودیت سخت افزاری مطرح نیست بلکه تلاش می شود همه لوازم الکترونیکی به هم وصل شوند. گوشی‌های موبایل، تلویزیون‌های اینترنتی و دوربین‌های دیجیتالی و... در دنیای وب2 می‌توانند بدون واسطه با اینترنت ارتباط برقرار کنند، داده بگیرند و محتوای آن را اضافه کنند.


پس می توان نتیجه گرفت وب2 مشارکت همگانی در تولید، ارائه و پردازش اطلاعات است.

وب 2.0 چیست؟، وب 2.0

طراحی سایت،طراحی سایت حرفه ای،طراحی فروشگاه اینترنتی،سئو