گروه سایت سازی

 

تماس با گروه سایت سازی

الکسا چیست؟

 

تخصص ما

،طراحی سایت حرفه ای ، طراحی سایت داینامیک ، طراحی سایت استاتیک ، طراحی سایت فلش ، طراحی صفحات وب ، سئو حرفه ای,سئوی حرفه ای، طراحی پرتال(پورتال) ،وب هاستینگ،میزبانی وب،ثبت دامنه، طراحی فروشگاه اینترنتی ، تبلیغات گوگل و بهینه سازی سایت است.

الکسا چیست؟

الکسا یک وب سایت معتبر بین المللی می باشد که با در نظر گرفتن پارامترهای مختلف و همچنین وب سایت ها اقدام به رتبه بندی آنها می نماید
خلاصه این رتبه بندی عددی بین ۱ تا چند میلیون می باشد.ووقتی  رتبه وبسایت شما بالاتر می باشد که این عدد به یک نزدیکتر باشد

ایا اطلاع دارید که این سایت چگونه ترافیک سایتها و رتبه آنها را تعیین میکند.سایت الکسا همانند سایتهای گوگل و یاهو دارای یک نوار ابزار مخصوص به خود است که کاربران میتوانند با نصب آن، از امکانات سایت الکسا استفاده نمایند. یکی از کارهایی که این نوار ایزار انجام میدهد این است که تمام بازدیدهایی را که کاربر انجام میدهد را به سایت الکسا اطلاع می دهد. سایت الکسا با توجه به این گزارشها، آمار ترافیک سایتها و رتبه آنها را ارائه می کند.
با نصب نوار ابزار در پایین جستجوگر رتبه ی جهانی سایت و نمودار آماری سایت مربوطه نمایان و رسم می شود.

سیستم رتبه بندی الکسا چیست؟

این سیستم رتبه بندی متعلق به alexa.com است که آمار کاملی از رفتار های کاربران و نحوه ورود به سایت های وب در سراسر دنیا را بدست می آورد و با آنالیز آن اطلاعات رتبه بندی خودش را انجام می دهد. الگوریتم و سیستم بدست آوردن اطلاعات الکسا بسیار ساده است. کاربرانی که تولبار الکسا را نصب کرده اند وارد هر سایتی که شوند اطلاعات را به سایت الکسا ارسال می کنند. به همین سادگی. شما هم می توانید با مراجعه به سایت الکسا و نصب این تولبار هم به این آمار کمک کنید و هم رتبه هر سایتی را در آن تولبار مشاهده کنید.
این سایت میزان کاربران و میزان مشاهده صفحات در روز ها و ماه های مختلف سال را نمایش می دهد.

الکسا چگونه کار می کند؟

برای شروع بسیار ساده است. به سایت alexa.com مراجعه کنید. و تولبار آن را دریافت کنید و سپس آن را نصب کنید. حالا شما وارد هر سایتی شوید اطلاعات مورد نیاز الکسا را به این سایت ارسال می کنید.
بسیاری از متخصصان تجارت الکترونیک بر این باور هستند که اگر سایت شما عضو 100 هزار سایت برتر الکسا است، شما ترافیک خوبی دارید.

الکسا چیست؟ آیا آمار الکسا واقعی است؟

بله، ولی بر اساس کاربرانی که تولبار آن را دارند. بسیاری از کاربران تولبار الکسا را ندارند و ممکن است سایتی کاربر زیادی داشته باشد ولی کاربرانش این تولبار را نداشته باشند به همین دلیل در رتبه بندی الکسا می تواند رتبه خوبی نداشته باشد.

اگر می خواهید رتبه خودتان را در الکسا افزایش دهید باید چند قانون ساده را رعایت کنید:


-1 تولبار الکسا را نصب کرده و سپس در سایت خودتان گشت و گذار کنید.
-2ابزار الکسا را در سایت خودتان قرار دهید این باعث می شود که کاربران شما که تولبار الکسا ندارندبا کلیک بر روی آن نصب شوند.
3-مقالات مفیدی را بنویسید که صاحبان سایت را جذب کند. و آن را در انجمن هایی که مدیران سایت ها هستند ارسال کنید. آن ها تولبار الکسا را دارند و در صورتی که به سایت شما وارد شوند رتبه الکسا شما بیشتر می شود.
4-به کاربران خودتان و دوستانتان اطلاع دهید که تولبار الکسا را نصب کنند و از سایت شما بازدید کنند. می توانید بنر تولبار الکسا را در سایت خودتان قرار دهید.
6-در انجمن ها وقتی پستی را ارسال می کنید حتماً آدرس سایتتان را در امضاء خود قرار دهید.


برخی از مزایای الکسا به شرح زیر است :
- گزارشی از تعداد بازدید صفحات سایت

- گزارشی از تعداد بازدیدکنندگان سایت
- گزارش مربوط به جنسیت بازدیدکنندگان
- آمار مربوط به بازدیدهای موفق کاربران سایت
- آمار واژه ها و کلمات کلیدی که سایت با آنها جستجو شده
- تعداد سایت هائی که لینک سایت شما در آن قرار دارد
- خطا و اشکالات مربوط به لینک های داخلی سایت شما
- رتبه سایت شما در میان کلیه سایت های ایرانی
- رتبه سایت شما در میان سایت های جهان

 تگ های مطلب

الکسا چیست؟،سایت الکسا چیست؟،امکانات سایت الکسا

طراحی سایت،طراحی سایت حرفه ای،طراحی فروشگاه اینترنتی،سئو